Тежък първи старт за Цолов във Ф3

Българинът остана 26-и след инцидент и наказание. Пепе Марти спечели първата надпревара в Бахрейн Никола Цолов (ART) завърши едва 26-и при дебюта си във Формула 3 след серия от проблеми в спринта на „Сахир“. Българинът получи десет секунди наказание, след като екипът на ART напусна прекалено късно стартовата решетка, а лек контакт в средата на

Българинът остана 26-и след инцидент и наказание. Пепе Марти спечели първата надпревара в Бахрейн

Никола Цолов (ART) завърши едва 26-и при дебюта си във Формула 3 след серия от проблеми в спринта на „Сахир“. Българинът получи десет секунди наказание, след като екипът на ART напусна прекалено късно стартовата решетка, а лек контакт в средата на колоната го принуди да влезе в бокса за ново предно крило.

Първата надпревара за сезона във Формула 3 започна обещаващо за Цолов, който се придвижи до тринайсето място след индидента между Рафаел Вийагомес (Van Amersfoort) и Габриел Бортолето (Trident) във втората обиколка. На пистата обаче излезе сейфти кар, а при рестарта българинът остана блокиран на първи завой и при последвалия контакт разби предното си крило.

От този момент нататък Цолов загуби всякакъв шанс за добро класиране, а малко по-късно дойде и потвърждението за грешката на ART, която отново го вкара в бокса и то за цели десет секунди. Френският тим трябваше да преглътне и отпадането на Кайлън Фредерик след спукана гума. Единствено Грегоар Соси взе точки за ART, финиширайки седми.

Пепе Марти (Campos) спечели спринта в Бахрейн, след като изпревари в 14-ата обиколка стартиралия от полпозишън Франко Колапинто (MP Motorsport). Редом до тях на подиума се качи Кайо Колет (Van Amersfoort).

Партньорът на Цолов в академията на Alpine Габриеле Мини (Hitech), който в неделя ще потегли от първа позиция, загаси своя автомобил на старта и завърши едва осемнайсети.

Второто състезание на „Сахир“ от Формула 3 е в неделя от 10:50 българско време.