Цолов завърши 15-и квалификацията в Австралия

Габриел Бортолето записа най-бързата обиколка в прекъсваната на три пъти сесия Никола Цолов (ART Grand Prix) ще потегли 15-и и в двете състезания от Формула 3 на „Албърт Парк“, след като завърши на 1,2 секунди зад спечелилия полпозишън Габриел Бортолето (Trident). Лидерът в шампионата избра перфектния момент да излезе на пистата в самия край на

Габриел Бортолето записа най-бързата обиколка в прекъсваната на три пъти сесия

Никола Цолов (ART Grand Prix) ще потегли 15-и и в двете състезания от Формула 3 на „Албърт Парк“, след като завърши на 1,2 секунди зад спечелилия полпозишън Габриел Бортолето (Trident). Лидерът в шампионата избра перфектния момент да излезе на пистата в самия край на сесията и изпревари с една десета съотборника на Цолов Грегоар Соси, който утре ще потегли от втора позиция.

Таймингът се оказа решаващ в квалификацията на „Албърт Парк“ заради трите червени флага. Първо победителят от спринтовата надпревара в Бахрейн Пепе Марти (Campos) катастрофира на десети завой, после съотборникът на Цолов Кайлън Фредерик се заби в предпазните заграждения на последния, а в самия край на квалификацията на същото място сгреши и Никита Бедрин (Jenzer).

Катастрофата на Фредерик имаше най-голямо влияние върху представянето на Цолов, тъй като в този момент българинът бе в бърза обиколка, която не можа да завърши. Шампионът в испанската Формула 4 все пак имаше възможност да запише още един опит в оставащите по-малко от пет минути до края на сесията след рестарта. Трафикът в този момент обаче бе ужасяващ и силите на Цолов стигнаха до 13-ото място. Впоследствие българинът се смъкна с още две места назад и ще потегли 15-и и в двете надпревари.

Себастиан Монтоя (Hitech) се пребори за 12-ата позиция в самия край на сесията, което го поставя на полпозишън в първата надпревара. Спринтът стартира в събота от 02:45 българско време.