• Куп инциденти провалиха Цолов в Австралия

Куп инциденти провалиха Цолов в Австралия0

Българинът завърши 21-и в основната надпревара в Австралия, а Бортолето взе втора победа Голямата новина преди старта на днешното състезание бе свързана с наказанието на победителя от спринта вчера Франко Колапинто. Пилотът на MP Motorsport, както и неговите съотборници Мари Боя и Джони Едград, бяха дисквалифицирани заради модификации по окачването, в резултат на което първото

Прочетете повече
  • Верстапен и Ръсел ще стартират от първа редица

Верстапен и Ръсел ще стартират от първа редица0

Серхио Перес остава последен на стартовата решетка в Австралия заради грешка в Q1 Макс Верстапен спечели третия пореден полпозишън за Red Bull от началото на сезона, но квалификацията на „Албърт Парк“ мина по-скоро разочароващо за световните шампиони. Серхио Перес се озова в зоната за сигурност на трети завой още в началото на Q1 и остана

• Колапинто спечели, Цолов финишира четиринайсети

Колапинто спечели, Цолов финишира четиринайсети0

Това е най-доброто класиране за българина през сезона Никола Цолов (ART Grand Prix) остана без точки и след спринта в Австралия, но за разлика от Бахрейн направи чисто състезание и се придвижи напред спрямо стартовата си позиция. В хаотичната първа обиколка българинът загуби едно място, но в средата на дистанцията вече се движеше четиринайсети. За

• Цолов завърши 15-и квалификацията в Австралия

Цолов завърши 15-и квалификацията в Австралия0

Габриел Бортолето записа най-бързата обиколка в прекъсваната на три пъти сесия Никола Цолов (ART Grand Prix) ще потегли 15-и и в двете състезания от Формула 3 на „Албърт Парк“, след като завърши на 1,2 секунди зад спечелилия полпозишън Габриел Бортолето (Trident). Лидерът в шампионата избра перфектния момент да излезе на пистата в самия край на