Колапинто спечели, Цолов финишира четиринайсети

Това е най-доброто класиране за българина през сезона Никола Цолов (ART Grand Prix) остана без точки и след спринта в Австралия, но за разлика от Бахрейн направи чисто състезание и се придвижи напред спрямо стартовата си позиция. В хаотичната първа обиколка българинът загуби едно място, но в средата на дистанцията вече се движеше четиринайсети. За

Това е най-доброто класиране за българина през сезона

Никола Цолов (ART Grand Prix) остана без точки и след спринта в Австралия, но за разлика от Бахрейн направи чисто състезание и се придвижи напред спрямо стартовата си позиция.

В хаотичната първа обиколка българинът загуби едно място, но в средата на дистанцията вече се движеше четиринайсети. За съжаление съотборникът му Кайлън Фредерик го изпревари след третия сейфти кар период и двамата финишираха съответно 14-и и 15-и, но впоследствие се минаха с позиция напред заради десетсекундното наказание на Люк Браунинг (Hitech).

Франко Колапинто (MP Motorsport) бе героят на деня във Формула 3, след като стартира шести, но си проби път до първото място на финала и успоредно с това взе бонус точката за най-бързата обиколка. Зак О’Съливан (Prema), който също като Колапинто е от академията на Williams, изпревари стартиралия от полпозишън Себастиан Монтоя (Hitech) и завърши втори, а колумбиецът допълни топ 3.

Основното състезание от Формула 3 на „Албърт Парк“ е в неделя от 02:05 българско време.