728 x 90

Author's Posts

• Ferrari спечели Льо Ман след половин век затишие

Ferrari спечели Льо Ман след половин век затишие0

Италианците триумфираха пред основните конкуренти от Toyota. Алесандро Пиер Гуиди, Джеймс Каладо и Антонио Джовинаци спечелиха „24-те часа на Льо Ман“ при дебюта на LMH прототипа 499P. Перфектното темпо на Пиер Гуиди на мократа писта и грешката на Рио Хиракава (Toyota 8) определиха изхода от надпреварата, която бе белязана от жестоката битка на Ferrari и

Прочетете повече
  • Ferrari се завръща с гръм и трясък: Пол позишън в Льо Ман

Ferrari се завръща с гръм и трясък: Пол позишън в Льо Ман0

Двата автомобила на италианците окупираха първа редица за старта на 24-часовата надпревара Ferrari спечели по безапелационен начин квалификацията в „24-те часа на Льо Ман“ 50 години след последното си участие във водещата категория на най-голямото автомобилно състезание. Антонио Фуоко спря хронометрите на 3:22.982, което е и най-доброто постижение за LMH автомобил досега. Преди Фуоко да

• Верстапен не се плаши от дъжд!

Верстапен не се плаши от дъжд!0

Грешка в бокса попречи на Алонсо да се бори с действащия световен шампион Макс Верстапен (Red Bull) направи решаваща крачка към третата световна титла, след като спечели по безапелационен начин Гран при на Монако. Надпреварата в Княжеството очаквано вървеше като процесия, след като Фернандо Алонсо (Aston Martin) не можа да притесни нидерландеца на старта. В

• Официално: Honda се завръща във Формула 1 с Aston Martin

Официално: Honda се завръща във Формула 1 с Aston Martin0

Устойчивото развитие на шампионата е причината за решението на японците Honda ще рестартира заводската си програма във Формула 1 като доставчик на двигатели през 2026 г., когато в сила влиза новия правилник за задвижващите системи. Японците ще са официален партньор на Aston Martin и застават редом до Mercedes, Ferrari, Alpine, Red Bull/Ford и Audi, които