Наказание лиши Цолов от 12-ото място

Бортолето спечели, след като първият Мини получи 5 секунди заради грешка при старта Никола Цолов (ART) остана 15-и във второто състезание от Формула 3 в Бахрейн, въпреки че мина 12-и покрай карирания флаг. Българинът направи солидно състезание и имаше силни моменти в двубоите с Кристиан Менсъл (Campos), Себастиан Монтоя (Hitech) и Франко Колапинто (MP Motorsport).

Бортолето спечели, след като първият Мини получи 5 секунди заради грешка при старта

Никола Цолов (ART) остана 15-и във второто състезание от Формула 3 в Бахрейн, въпреки че мина 12-и покрай карирания флаг. Българинът направи солидно състезание и имаше силни моменти в двубоите с Кристиан Менсъл (Campos), Себастиан Монтоя (Hitech) и Франко Колапинто (MP Motorsport). 16-годишният софиянец обаче получи пет наказателни секунди заради контакта с Менсъл, който дойде веднага след първия сейфти кар период, а впоследствие и DRS системата му не работеше.

Уикендът за Цолов бе първи във Формула 3 и въпреки привидно слабите резултати – 16-и в квалификацията, 26-и в спринтовата надпревара и 15-и в основната, може да е доволен от представянето си. Състезателното темпо на шампиона в испанската Формула 4 е достатъчно за място в топ десет и при една солидна квалификация още в следващия кръг на „Албърт Парк“ може да се бори за точки.

Габриел Бортолето (Trident) спечели втората надпревара в Бахрейн, но не и без помощта на пилота от младежката програма на Alpine Габриеле Мини (Hitech). Мини потегли от полпозишън, на старта се смъкна до трета позиция, но въпреки това си върна първото място в средата на надпреварата. Впоследствие обаче дойде и наказанието, което бе заради неспазване на процедурата при стартиране.

Санкцията на Мини изпрати Бортолето на първа позиция, а зад него подиума допълниха лидера в шампионата Оливер Гьоте (Trident) и Дино Беганович (Prema). Мини остана едва осми заради сейфти кара, който поведе колоната в последната обиколка и който коства няколко позиции и на Цолов.

Следващият кръг от Формула 3 е в Австралия на 1 и 2 април.