Хамилтън: Квалификацията трябва да е точно такава!

25.06.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 3015 прочитания

3-кратният световен шампион Люис Хамилтън спечели вчера 66-ата си квалификация във Формула 1 и днес ще стартира пръв в Гран при на Азербайджан, осми кръг от първенството на планетата. С този полпозишън британският пилот на Mercedes излиза на второ място във вечната класация за най-много първи позиции на старта. Лидер с 68 е Михаел Шумахер, а легендата Айртон Сена остава трети с 65.

Хамилтън записа изключителна обиколка в последните минути на сесията, с която изпревари съотборника си Валтери Ботас с над 0,4 секунди, а на втора редица останаха пилотите на Ferrari Кими Райконен и Себастиан Фетел.

След края на квалификацията Хамилтън обясни, че всички битки за разпределение на местата на стартовата решетка трябва да бъдат такива – оспорвани и непредвидими до самия край на сесията.

„Това беше една от най-вълнуващите ми квалификационни обиколки за целия сезон – обясни Хамилтън. – Напрежението беше много голямо, защото при първия ми тур в третата част допуснах грешка на последния завой и Валтери имаше аванс от над десета и половина.

„Загряването на гумите по улиците на Баку е доста трудна задача, така че за последната обиколка знаех, че или ще спечеля полпозишъна или ще се проваля. Всичко или нищо. Карах зад Валтери и знаех, че неговото темпо също е много добро. На излизането от последния завой вече се молех: „Дано това да е достатъчно за полпозишъна.” Радвам се, че стана точно така.”