Крис Мийк поведе в рали "Монте Карло"

22.01.2016 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: Georgi Ivanov | 1159 прочитания

Крис Мийк със Citroen DS3 WRC поведе след първите две отсечки на рали „Монте Карло”, първи кръг от световния рали шампионат. Британецът стартира изключително бързо, записа най-добри времена на междинните контроли в първата отсечка, но се завъртя на един обратен завой и беше изпреварен от световния шампион и победител в рали „Монте Карло” в последните две години Себастиен Ожие с VW Polo WRC. Във втората отсечка обаче Мийк отново атакува, победи Ожие с 11 секунди и излезе начело в класирането с аванс от 6,9 секунди.

Третата позиция зае друг пилот на VW – Андреас Микелсен, който е на 20 секунди от лидера. Място в Топ 5 в първите два етапа намериха и двама от пилотите на Hyundai: Тиери Нювил и Хейдън Падън, като интересното тук е, че белгиецът се състезава с новата версия на i20 WRC за сезон 2016, а новозеландецът кара колата на тима от миналата година. Нювил е на 31,4 секунди от Мийк, а Падън – на 34,9 секунди.

Състезанието тръгна трудно за вицешампиона от миналата година Яри-Мати Латвала с VW, който във втората отсечка удари голям камък и загуби около 20 секунди, което го прави на седмо място във временното класиране.

Пред него е Мадс Остберг с Ford Fiesta WRC, който остана едва на 0,4 секунди зад Падън след първите два етапа.

Днес рали „Монте Карло” продължава с нови шест отсечки – три етапа, които се карат два пъти.