Владо Арабаджиев 17-ти на Силвърстоун

11.07.2010 | Авто новини: Авто Спорт » Писта | Автор: | 89795 прочитания

Българският пилот в сериите GP2 Владимир Арабаджиев (Scuderia Coloni) успя да извоюва доброто 17-то място във второто състезание за ГП на Великобритания на пистата Силвърстоун. Днес на Острова Владо успя да изпревари Маркус Ериксон (Super Nova Racing), Мак Чилтън (Ocean Racing Technology), Родолфо Гонсалес (Arden International), Адриан Зауг (Trident Racing), Алберто Валерио (Scuderia Coloni) и Джони Чекото (Trident Racing).  Сам Бърд от ART Grand Prix не стартира.
Победител в днешната надпревара в Силвърстоун стана Серхи Перес (Barwa Addax Team), следван от Оливие Турве (iSport International) и Дани Клос (Racing Engineering).
Водачът в класирането на тазгодишния шампионат в сериите GP2 - Пастор Малдонадо (Maldonado Rapax), остана на четвърта позиция и добави нови 3 точки в актива си, който вече е 56 точки - 19 повече от втория Дани Клос. Владо Арабаджиев все още не е стигал в точковата зона през сезона.
При отборите води Rapax - 76 т.,  Barwa Adax - 57 т., ART Grand Prix - 53 т. и др. Италианският състав Scuderia Coloni - Владимир Арабаджиев и Алберто Валерио, се намира на предпоследното 11-то място с 4 т. на сметката си.
Следващото състезание от календара в сериите GP2 е за ГП на Германия - на 24 и 25 юли (Хокенхайм-Ринг).