Фетел победи в Канада и поведе в класирането

11.06.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 4088 прочитания

Себастиан Фетел с Ferrari спечели Гран при на Канада снощи, след като беше начело от старта до финала в състезание, превърнало се в подобие на надпреварата в Монте Карло. 4-кратният световен шампион беше начело от старта до финала, а заедно с него на подиума се качиха Валтери Ботас с Mercedes и Макс Верстапен с Red Bull.

Състезанието приключи с куриоз, след като моделът Уини Харлоу развя карирания флаг 2 обиколки по-рано от предвиденото, а след това обясни, че го е направила защото е получила такива указания от дирекцията на състезанието.

Фетел натрупа аванс пред Ботас още в началото и след това само трябваше да контролира темпото на колоната, като той и Скудерията не допуснаха изненади при единственото спиране в бокса на лидера за смяна на гуми.

Единственото притеснение за Ботас дойде на старта, когато Верстапен се опита да го притисне в първите 2-3 завоя, но финландецът не му позволи да мине напред и запази второто място.

Четвърти остана Дениъл Рикардо с другата кола на Red Bull, а досегашният водач в шампионата Люис Хамилтън с Mercedes финишира пети. Световният шампион беше прескочен от Рикардо при спиранията в бокса, тъй като спря за гуми заедно с Верстапен и австралиеца, въпреки че стартира с по-издръжливите ултра меки сликове срещу техните хипер меки.

Състезанието започна със зрелищна катастрофа между Ланс Строл с Williams и Брендън Хартли с Toro Rosso, като канадецът притисна колегата си в стената след като спука гума и колата на новозеландеца на два пъти се озова във въздуха след инцидента в завой №5. Хартли се отърва невредим при удара, но беше изпратен за преглед в болница в Монреал.

След състезанието в Канада Фетел си върна лидерството с 121 точки, а Хамилтън е само на 1 зад него. Ботас е трети с 86, следван от Рикардо с 84 и Кими Райконен, който вчера завърши 6-и с 68 точки. Това беше и победа №50 з Фетел във Формула 1.

При конструкторите води Mercedes с 206, Ferrari заема второто място с 189, Red Bull има 134, а топ 6 допълват Renault (56), McLaren (40) и Force India с 28.