Фетел спечели квалификацията в Канада

10.06.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 4712 прочитания

Себастиан Фетел с Ferrari спечели квалификацията за Гран при на Канада в Монреал, а световният шампион Люис Хамилтън с Mercedes остана едва 4-и. Това е първи полпозишън за италианския тим в Канада от 2001 година насам.

Валтери Ботас с Mercedes завърши втори, а Макс Верстапен с Red Bull си осигури третото място в последната си бърза обиколка и свали Хамилтън на 4-ото място.

В третата част на квалификацията Фетел контролира битката за полпозишъна – той поведе в класирането с 1.10,776 минути в първата си бърза обиколка, след което подобри времето си с 0,012 секунди, което се оказа достатъчно.

Ботас не успя да подобри времето си при втория си опит, след като загуби време в първите два сектора на пистата „Жив Вилньов” в Монреал.

Кими Райконен с другата кола на Ferrari също допусна грешка в последната си бърза обиколка – финландецът излезе от трасето на завой №2 и от трето място се смъкна на пето. Дениъл Рикардо с другия Red Bull оформи Топ 6.

Предимството на Ferrari и Mercedes е толкова сериозно на това трасе, че пилотите на двата тима успяха да излязат от втората част на квалификацията с гумите ултрасофт, докато Red Bull и останалите в Топ 10 трябваше да използват хипер меките сликове на Pirelli.

Нико Хюлкенберг се пребори за 7-ото място – най-предното класиране извън Топ 3 отборите, а до него на 4-а редица ще се нареди Естебан Окон с Force India.

Веднага след тях идват техните съотборници – Карлос Сайнц и Серхио Перес.

В своя старт №300 във Формула 1 Фернандо Алонсо с McLaren днес ще потегли от 14-о място на решетката.

Най-лош късмет в квалификацията извади Ромен Грожан с Haas, чийто двигател гръмна на излизането от бокса в първата част на сесията.