Ожие най-бърз в шейкдауна на рали "Монте Карло"

19.01.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: Georgi Ivanov | 4167 прочитания

Световният шампион Себастиен Ожие (Ford Fiesta WRC) записа най-добро време в шейкдауна на рали „Монте Карло”, първи кръг от сезона в първенството на планетата. Себ спечели последните три издания на състезанието с Volkswagen, но след напускането на тима, премина в M-Sport и ще дебютира този уикенд с кола на Малкълм Уилсън.

Ожие победи с 4,2 секунди бившия си съотборник Андреас Микелсен в етапа с дължина 3,35 километра, а норвежецът кара автомобил от група WRC2 – Skoda Fabia R5. Микелсен ще е пилот на Skoda в „Монте Карло”, но все още не се знае дали ще стартира отново този сезон в световния шампионат.

Третата позиция зае другият пилот на M-Sport Ойт Танак, който завърши на 1,9 секунди от Микелсен, а четвъртото място взе Яри-Мати Латлава с новия Toyota Yaris WRC, на 7,1 секунди от Ожие.

Двамата пилоти на Hyundai Хейдън Падън и Дани Сордо с i20 Coupe WRC завършиха пети и шести, следвани от втория пилот на Toyota Юхо Ханинен.

Топ 10 допълниха Тиери Нювил с третата кола на Hyundai, както и още двама пилоти от WRC2: Ерик Камили с Fiesta R5 и Ян Копецки с другата кола на Skoda.

Двамата пилоти на Citroen Стефан Лефевр и Крис Мийк завършиха едва 18-и и 23-и, като Крис обясни, че са карали със сликове, за да запазят повече гуми с шипове за състезанието.

Рали „Монте Карло” стартира днес вечерта с първите два етапа.

Тагове: WRC рали монте карлосебастиен ожиесветовен рали шампионатандреас микелсенойт танакфордмалкълм уилсън