728 x 90

Никола Цолов и Фернандо Алонсо завършиха трети в Дубай

Най-добрият български картинг пилот Никола Цолов завърши по изумителен начин годината, след като се пребори за подиума в 24-часовата надпревара на „Дубай Аутодром“ заедно с Фернандо Алонсо, Педро де ла Роса и Анхел Бургуено. Екипът на двукратния световен шампион стартира от полпозишън, записа най-бързата обиколка благодарение на Алберто Фернандес, който започна надпреварата, но на финала

Най-добрият български картинг пилот Никола Цолов завърши по изумителен начин годината, след като се пребори за подиума в 24-часовата надпревара на „Дубай Аутодром“ заедно с Фернандо Алонсо, Педро де ла Роса и Анхел Бургуено.

Екипът на двукратния световен шампион стартира от полпозишън, записа най-бързата обиколка благодарение на Алберто Фернандес, който започна надпреварата, но на финала остана зад победителите от EBC Brakes Racing и SuperDryver Maffi Racing. Само 181 хилядни разделиха Цолов и компания от второто място, като решаващото изпреварване на SuperDryver Maffi Racing дойде в последната от общо 1132-те обиколки.

„Това е един от най-хубавите моменти в годината за нас“, коментира след финала на надпреварата Алонсо. „Забавлявахме се толкова много. 24 часа истинско удоволствие, яко каране и невероятна атмосфера в отбора.“

„Тази година имахме специален гост. Младият талантлив пилот Цолов и той се представи изключително добре. Имаме си още един човек в групата.“

Цолов направи зашеметяващ сезон тази година в картинга, а в сряда се появи на пистата „Яс Марина“ по време на колективните тестове във Формула 1, когато седна в кокпита на Alpine благодарение на Алонсо. Бившият шампион от Формула 1 помага за развитието на кариерата на младия българин, който вероятно още догодина ще започне да се състезава в малките формули.

Източник: AMS.bg