728 x 90

Бъдещият шампион Никола Цолов разби конкуренцията и на Спа

Никола Цолов (Campos Racing) записа втори пореден хетрик в испанската Формула 4 и е все по-близо до спечелването на титлата в дебютния си сезон в малките формули. Три кръга преди края на шампионата българинът е убедителен лидер във временното класиране след девет победи, от които осем поредни, като основният му преследвач Хю Бартър (Campos Racing) има два пъти по-малък точков актив – 236 срещу 118.

Именно Хю Бартър спря серията на Цолов от десет поредни най-бързи обиколки. Австралиецът, който и в трите надпревари на „Спа“ остана зад Цолов, записа рекордния тур във второто състезание на белгийската писта и не позволи на българина да си тръгне от Белгия с три пола, три победи и три най-бързи обиколки.

Единственият случай в историята на испанската Формула 4, когато пилот е печелил осем поредни състезания, е през дебютната 2016 година. Тогава Ричард Вершоор, който в момента кара във Формула 2 и в началото на сезона дори спечели в Бахрейн, стигна до десет поредни успеха с MP Motorsport.

Трите победи на Цолов на „Спа“ бетонираха Campos начело в шампионата на отборите, което е впечатляващо постижение с оглед на предимството на MP Motorsport в испанската Формула 4 миналия сезон.

В първото състезание Цолов бе изпреварен от стартиралия трети Бартър още в първата обиколка, но в четвъртия тур след прибирането на сейфти кара в бокса българинът влезе във въздушната струя на своя съперник на правата „Кемел“ и си върна първото място.

Двамата бяха в центъра на събитията и по време на втората надпревара, когато Цолов трябваше да чака до последния тур, за да изпревари Бартър. За съжаление в третото състезание заради множеството прекъсвания екшън в челото нямаше и Цолов стигна до втория си пореден хетрик.

Следващия кръг от испанската Формула 4 е в началото на септември на „Моторланд Арагон“.

Източник: AMS.bg