Повече мощ в електрическата тойота за Пайкс Пийк

Toyota подготви за легендарното изкачване на хълма Пайкс Пийк в края на следващия месец модернизирана версия на състезателния електрически автомобил EV P002. Този елмобил през миналата година стана победител в състезанието в своя клас, а в общото класиране зае шесто място, преодолявайки трасето за 10 минути и 15,38 секунди. Електрическата бегачка Toyota TMG EV P002

Toyota подготви за легендарното изкачване на хълма Пайкс Пийк в края на следващия месец модернизирана версия на състезателния електрически автомобил EV P002. Този елмобил през миналата година стана победител в състезанието в своя клас, а в общото класиране зае шесто място, преодолявайки трасето за 10 минути и 15,38 секунди. Електрическата бегачка Toyota TMG EV P002 е разработена от спортното подразделение на марката – Toyota Motorsport GmbH (TMG). Шасито на елмобила е от карбон и е дело на британската фирма Radical. Усъвършенстваната силова установка е с увеличена с 14% мощност (до 544 к.с.), а максималният въртящ момент е станал 1200 Нм (плюс 30 процента). Капацитетът на литиево-керамичната батерия е 42 киловатчаса. Максималната скорост за постигане на необходимия преход е ограничена на 228 км/ч.