Дакар 2012: Петър Ценков завърши успешно

Победителите в етап 14: автомобили – Роби Гордън (Hummer, +00:21 мин.), камиони – Мики Биазион (Iveco, +01:26 мин.), мотоциклети – Пал Андерс Улевалсетер (KTM, +01:08 мин.), ATV – Томас Мафей (Yamaha, +00:49 мин.)Победителите след етап 14: автомобили – Стефан Петерханзел (MINI, +41:56 мин.), камиони – Джерард де Рой (Iveco, +51:19 мин.), мотоциклети – Сирил Депре

Победителите в етап 14: автомобили – Роби Гордън (Hummer, +00:21 мин.), камиони – Мики Биазион (Iveco, +01:26 мин.), мотоциклети – Пал Андерс Улевалсетер (KTM, +01:08 мин.), ATV – Томас Мафей (Yamaha, +00:49 мин.)
Победителите след етап 14: автомобили – Стефан Петерханзел (MINI, +41:56 мин.), камиони – Джерард де Рой (Iveco, +51:19 мин.), мотоциклети – Сирил Депре (КТМ, +53:20 мин.), ATV – Алехандро Патронели (Yamaha, +01:20:17 ч.)

Петър Ценков официално завърши тазгодишното издание на рали "Дакар". Българският пилот се справи без проблем с последната символична отсечка, с дължина 29 километра и на финалния подиум в Лима ще се качи като 11-и, на последно място при АТВ-тата. Нашият състезател влиза в историята, след като две години поред успя да пресече финалната линия на най-тежкото рали рейд в света. В класа на четириколките етапът бе спечелен от третия в генералното класиране Томас Мафей. Първи станаха братята Серхио и Алехандро Петронели (и двамата с Yamaha).
Американецът Роби Гордън (Hummer) даде най-добро време в последната специална отсечка при автомобилите. "Боецът с хамъра" естествено не можа да измести от лидерското място Стефан Петерханзел, който тази година отново триумфира, но с MINI.