Ferrari оглави класирането в Бахрейн

Двамата пилоти на Ferrari Себастиан Фетел и Шарл Льоклер оглавиха класирането в първите две тренировки за Гран при на Бахрейн, втори кръг от световния шампионат във Формула 1 за 2019. Льоклер беше най-бърз в първата сесия, а Фетел – във втората, която съвпада по време с квалификацията днес и състезанието утре. Фетел изпревари Льоклер с

Фетел изпревари Льоклер с 0,035 секунди в бързите обиколки на двамата, като разликата с пилотите на Mercedes достигна 0,6 секунди във втората тренировка, а в първата варираше от 0,9 до 1,2 секунди на обиколка.

По-рано в сесията пилотите на Mercedes оглавиха класирането в бързите обиколки със средно твърдите гуми, но при опитите с меките сликове пилотите на Скудерията излязоха напред. За разлика от други петъчни сесии вчера пилотите на Ferrari направиха по две серии бързи обиколки с меките сликове, като така успяха да увеличат разликата от половин секунда на 6 десети спрямо Mercedes – това може да се обясни с подобряването на условията на трасето и спада на температурата на въздуха след залез слънце.

Така, в края на бързите опити с меки гуми и леки коли Фетел стигна до 1.28,846 минути, Льоклер остана на 0,035 секунди, а Хамилтън – на 0,603 секунди от германеца.

Четвърти остана Валтери Ботас с другата кола на Mercedes, а най-напред от отборите извън Топ 3 завърши Нико Хюлкенберг с Renault, който завърши вчера пети.

Германецът изпревари с половин десета от секундата Макс Верстапен с Red Bull, като холандецът се оплака от проблеми в работата на шасито с меките сликове.

Двамата пилоти на Haas Кевин Магнусен и Ромен Грожан влязоха в Топ 10 със седмо и девето време, като между тях завърши Ландо Норис с McLaren, а тримата пилоти се събраха в 0,068 секунди.