728 x 90

Два български екипажа в Топ 10 на финала на рали "Ковасна" в Румъния

На 4-о място в генералното класиране завършиха Христо Манолов и Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo 4) в снежното румънско рали „Ковасна”, като двамата взеха първото място в своя клас 11. Два български екипажа завършиха успешно състезанието, като Дочо Цвятков и Линда Багерова (Subaru Impreza) са 10-и в общото подреждане и на трета позиция в клас

На 4-о място в генералното класиране завършиха Христо Манолов и Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo 4) в снежното румънско рали „Ковасна”, като двамата взеха първото място в своя клас 11.

Два български екипажа завършиха успешно състезанието, като Дочо Цвятков и Линда Багерова (Subaru Impreza) са 10-и в общото подреждане и на трета позиция в клас 11, съобщи racepool.info.

Третият български тандем – Георги Янков и Цветан Балджиев (Subaru Impreza) записаха второ поредно отпадане при третото си участие в Румъния, като двамата спряха в деветата отсечка заради излитане от пътя, удар в повалено дърво и откъснато дясно колело.

Състезанието спечели Вале Порчисеану с Mitsubishi Lancer Evo 9, а Манолов и Башкехайов са на 6,53.3 минути зад него след малко над 117 състезателни километра.

Година след година румънският снежен старт се превръща във все по-популярно начало на моторспорт сезона у нас, като българските екипажи на старта се увеличават.

Тази година участие в Румъния бяха планирали още двама български пилоти, но стартът им в Ковасна се провали. Fiesta-та на Георги Гераджиев получи повреда на последните тестове преди румънския старт, а Калин Бенчев (Subaru Impreza) така и не дочака гуми за сняг с размер 16 цола.