728 x 90

Димитър Илиев с трета победа в рали "България"

8-кратният рали шампион на България Димитър Илиев спечели за трети път най-голямото ни състезание, този път с нов навигатор – плувецът Петър Стойчев и нов автомобил – Skoda Fabia R5. Илиев води оспорвана битка с миналогодишните победители и шампиони на България Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Skoda Fabia R5), като Ангелов завърши вчерашния ден с

8-кратният рали шампион на България Димитър Илиев спечели за трети път най-голямото ни състезание, този път с нов навигатор – плувецът Петър Стойчев и нов автомобил – Skoda Fabia R5. Илиев води оспорвана битка с миналогодишните победители и шампиони на България Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Skoda Fabia R5), като Ангелов завърши вчерашния ден с аванс от 2,6 секунди, след това успя да увеличи аванса си на над 8 секунди, но се завъртя в отсечката „Синдел”, два етапа преди финала и отвори пътя към победата на Илиев и Стойчев. Илиев спечели „България” през 2007, 2012 и сега идва третата му победа.

На финала разликата между първите два екипажа беше 10,1 секунди.

Трети останаха румънците Дан Гъртофан и Тудор Мирца с Skoda Fabia R5, на 2.07,6 минути от победителите.

Още един български екипаж намери място в Топ 6 – Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo 9) – 4-и, на 2.40,5 минути от Илиев и Стойчев.

При автомобилите с един двигателен мост победата взеха унгарците Дудас и Чабо (Peugeot 208 R2), които завършиха 6-и в генералното класиране, следвани от Станислав Владимиров/Чавдар Събев (Opel Astra), финиширали на 7-а позиция и на първо място сред българските екипажи в групата 2WD.

Снимка: Мегапорт Рейсинг