• Макс спечели хаотичната Гран при на Австралия

Макс спечели хаотичната Гран при на Австралия0

На три пъти състезанието бе спирано заради червени флагове Макс Верстапен (Red Bull) спечели хаотичната Гран при на Австралия, която бе прекъсвана на три пъти заради инциденти. Нидерландецът имаше близо десет секунди преднина само четири обиколки преди края, но Кевин Магнусен (HaasF1) катастрофира на втори завой, и състезателният директор Нилс Витик спря надпреварата. При рестарта

Прочетете повече
  • Верстапен и Ръсел ще стартират от първа редица

Верстапен и Ръсел ще стартират от първа редица0

Серхио Перес остава последен на стартовата решетка в Австралия заради грешка в Q1 Макс Верстапен спечели третия пореден полпозишън за Red Bull от началото на сезона, но квалификацията на „Албърт Парк“ мина по-скоро разочароващо за световните шампиони. Серхио Перес се озова в зоната за сигурност на трети завой още в началото на Q1 и остана

• Шампионът размаза конкурентите си в Бахрейн

Шампионът размаза конкурентите си в Бахрейн0

Макс Верстапен завърши пред съотборника си Перес, а Алонсо се завърна на подиума Тоталната доминация на Red Bull от предсезонната подготовка очаквано продължи и в Гран при на Бахрейн, първи кръг за сезона във Формула 1. Макс Верстапен спечели с лекота, а Серхио Перес направи успеха на световните шампиони двоен. Третият Фернандо Алонсо (Aston Martin)