"Арена Армеец София" короняса Хавиер Вийегас

Българската федерация по мотоциклетизъм спечели "Голям шлем" от признания – след трасета №1 в Севлиево и Плевен, организатор №1 по мотокрос вече е и майстор №1 в световния фристайл Пълна зала "Арена Армеец София" аплодира първия победител в Гран при на България по мотокрос фристайл – Реми Бизуар (Франция, Ямаха). Французинът е двукратен световен шампион

Българската федерация по мотоциклетизъм спечели "Голям шлем" от признания – след трасета №1 в Севлиево и Плевен, организатор №1 по мотокрос вече е и майстор №1 в световния фристайл

Пълна зала "Арена Армеец София" аплодира първия победител в Гран при на България по мотокрос фристайл – Реми Бизуар (Франция, Ямаха). Французинът е двукратен световен шампион в актрактивната дисциплина с млада история за 2008 и 2009 години. Успехът в столицата на България обаче му стигна само за второто място в генералното класиране със 195 точки. След 12 състезания през годината успехът в крайна сметка споходи слънчевия чилиец, живеещ в Калифорния, Хавиер Вийегас (Чили, Ямаха), който събра общо 210 пункта. Световният шампион  по мотокрос фристайл за миналата година Либор Подмол (Чехия, Сузуки) прегоря в битката и тупна след една от бабуните извън мотоциклета си и за щастие се размина само с уплах и натъртвания. Последното място и едва четири точки от София пратиха чеха на шесто място в крайното класиране на Световния Night of the Jumps 2011. Много овации на публиката обра с представянето си новобранецът в "Нощта на скоковете" Джеймс Картър. Американецът завърши девети и спечели първите си седем точки в кариерата си, но по важното е, че даде сериозна заявка за титулярно място в шоуто през следващата година.
    Българската федерация по мотоциклетизъм, в лицето на господата Богдан Николов и Румен Петков, залужи поредното си признание от Световната организация по мотоциклетни спортове FIM, като този път спечели приза за най-добър организатор по мотокрос фристайл, който беше връчен лично от г-н Волфганг Сръб, директор на FIM CMS.
    P.S. на редактора: И за да бъде картинката типично българска трябва с огорчение да споменем факта, че местата на журналистически банки в залата бяха разпродадени на зрители от 160 лева и хората с "пера" и компютри не можаха да си свършат работата нормално. Неуважителното отношение към родната преса обаче беше нищо в сравнение с освиркванията, с които десет хиляди българи посрещнаха родните политици по време на церемонията по откриването на състезанието и предизвикаха ехидни усмивки сред чужденците. А за хаоса с паркирането около иначе чудесната зала "Арена Армеец София" може да се пише и говори със споменаване на много роднини по всяка линия…