Ферари си има нов герой: Льоклер спечели ГП на Белгия

Шарл Льоклер стартира уверено от първа позиция в ГП на Белгия и уверено съхрани лидерството до финала. Пит-стоповете в групата на фаворитите започнаха в 15-а обиколка. Първи на новите гуми премина Фетел, а Льоклер, Хамилтън и Ботас се "преобуха" малко по-късно – към средата на дистанцията. На Себастиан Фетел обаче се наложи да влезе за втори път в пит-стопа и той остана четвърти в крайното класиране.

Победата – първа в своята кариера – остана за Шарл Льоклер. Монегаскът посвети този триумф на своя приятел Антоан Юбер – загинал в събота в гонките на същата писта от Формула 2. "Тежко е да се участва в такива състезания", – призна Шарл.

В общото класиране Люис Хамилтън увеличи още малко своята преднина в шампионата и вече изпреварва съотборника си Валтери Ботас с 65 точки. На третата позиция продължава да се намира Макс Верстапен, а по-нататък са разположени Себастиан Фетел и Шарл Льоклер. В Купата на конструкторите Мерцедес изпреварва Ферари със 145 точки. Следващото състезание от шампионата във Формула 1  – Гран при на Италия – ще се проведе от 6 до 8 септември в Монца.