728 x 90

Хамилтън изненада фаворитите в Сингапур

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън изненада фаворитите в Гран при на Сингапур – пилотите на Ferrari и се оказа недостижим за съперниците си в квалификацията. Пилотът на Mercedes спечели 79-я си полпозишън с огромен аванс пред Себастиан Фетел – над 0,6 секунди, а до него на първа редица ще застане Макс Верстапен с

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън изненада фаворитите в Гран при на Сингапур – пилотите на Ferrari и се оказа недостижим за съперниците си в квалификацията.

Пилотът на Mercedes спечели 79-я си полпозишън с огромен аванс пред Себастиан Фетел – над 0,6 секунди, а до него на първа редица ще застане Макс Верстапен с Red Bull.

Хамилтън постигна 1.36,015 минути в първата си бърза обиколка в третата част на квалификацията, което се оказа непостижимо за преследвачите му. След това Люис се отказа от втората си бърза обиколка, но остана на 0,319 секунди пред Верстапен.

Холандецът има проблеми с мотора от началото на уикенда и днес заяви, че смята второто място на старта като победа с оглед на изоставането на Red Bull в Сингапур.

Голямото разочарование обаче беше запазено за Фетел и Кими Райконен. В първата си бърза обиколка в третата част Себ се оказа в сериозен трафик в последния сектор, когато трябваше да изпревари поне 4 коли, а във втората си обиколка дори не успя да се доближи до собствените си времена. Германецът завърши на по-малко от една десета пред Валтери Ботас с другия автомобил на Mercedes, който остана 4-и.

Кими Райконен остана пети, на само 0,2 секунди пред Дениъл Рикардо с Red Bull.