728 x 90

Рикардо спечели квалификацията в Мексико

Дениъл Рикардо с Red Bull поднесе голямата изненада в квалификацията за Гран при на Мексико, 19-и кръг от световния шампионат във Формула 1 и спечели полпозишъна с аванс от едва 0,026 секунди пред съотборника си Макс Верстапен. Холандецът беше най-бърз в първите три свободни тренировки в петък и събота и беше начело в класирането след първите бързи обиколки в последната част на квалификацията.

Рикардо обаче беше единственият пилот, който подобри времето си в последния си опит и измъкна първото място на старта.

Трети остана лидерът в шампионата Люис Хамилтън с Mercedes, следван от Себастиан Фетел с Ferrari. Три кръга преди края на шампионата Хамилтън има аванс от 70 точки пред Фетел и на практика финал в Топ 10 в неделя ще му гарантира петата световна титла.

Трета редица в квалификацията заеха двамата финландци Валтери Ботас за Mercedes и Кими Райконен за Ferrari. Ботас започна квалификацията под напрежение, тъй като получи повреда в хидравликата в третата свободна тренировка и това наложи смяна на двигателя му преди квалификацията. Механиците на Mercedes се справиха навреме и Валтери получи мотора си от Остин, който е в бройката на разрешените агрегати и се размина с наказанието.

Топ 10 допълниха пилотите на Renault Нико Хюлкенберг и Карлос Сайнц, следвани от колегите си в Sauber Шарл Льоклер и Маркус Ериксон.