Ботас с 0,003 секунди пред Хамилтън в Сао Пауло

Двамата пилоти на Mercedes Валтери Ботас и Люис Хамилтън оглавиха класирането във втората свободна тренировка за Гран при на Бразилия, предпоследен кръг от световния шампионат във Формула 1 за 2018 година. Ботас постигна 1.08,846 минути със супермеките гуми на Pirelli, а новият световен шампион Хамилтън остана на три хилядни от секундата от времето на съотборника

Двамата пилоти на Mercedes Валтери Ботас и Люис Хамилтън оглавиха класирането във втората свободна тренировка за Гран при на Бразилия, предпоследен кръг от световния шампионат във Формула 1 за 2018 година.

Ботас постигна 1.08,846 минути със супермеките гуми на Pirelli, а новият световен шампион Хамилтън остана на три хилядни от секундата от времето на съотборника си.

Анализът на най-бързите обиколки на двамата показа, че Валтери има предимство в бавния среден сектор, където има повече завои, докато Хамилтън се справя по-добре в бързите първи и трети сектор.

Трети остана Себастиан Фетел с Ferrari, само на 0,073 секунди от Ботас, като изпревари Даниъл Рикардо с Red Bull, който остана 4-и, на малко над 0,3 секунди от Ботас.

Победителят от Мексико Макс Верстапен с другата кола на Red Bull пропусна почти половината сесия заради теч на масло. При завръщането си на пистата холандецът записа пето време и остави Кими Райконен с второто Ferrari на шеста позиция.

В началото на тренировката тежка катастрофа направи Нико Хюлкенберг с Renault, който излетя от трасето на завой №14, след като стъпи с десните колела в тревата. По-късно германецът обясни, че причината за удара е била малка негова грешка в атаката за завоя.

В първата тренировка най-добро време постигна Верстапен – 1.09,011 минути.