Хамилтън спечели квалификацията в Бразилия

Петкратният световен шампион Люис Хамилтън с Mercedes спечели десетата си квалификация за сезона във Формула 1 в Сао Пауло и днес ще стартира от първа позиция в Гран при на Бразилия. Британецът постигна 1.07,281 минути във втората си обиколка в третата част на квалификацията, като единствен подобри постижението си и изпревари с 0,093 секунди Себастиан

Петкратният световен шампион Люис Хамилтън с Mercedes спечели десетата си квалификация за сезона във Формула 1 в Сао Пауло и днес ще стартира от първа позиция в Гран при на Бразилия.

Британецът постигна 1.07,281 минути във втората си обиколка в третата част на квалификацията, като единствен подобри постижението си и изпревари с 0,093 секунди Себастиан Фетел с Ferrari, който извади късмет да опази най-добрия си резултат в сесията.

Германецът се опита да унищожи оборудването на ФИА, което мери размерите на колата, тъй като беше повикан в началото на втората част, но бутна един конус и постоянно подканяше комисарите, а накрая тръгна с газ оттам и това вбеси техническия комисар Джо Бауер. Фетел запази резултата си, но е предупреден и получи глоба 25 000 евро.

Втората бърза обиколка на Фетел в третата част вървеше добре в първия сектор, но той сбърка на спирането за завой №8 и не успя да подобри постижението си.

Трети остана Валтери Ботас с другия Mercedes, като изпревари с 0,015 секунди сънародника си Кими Райконен с Ferrari.

Третата редица беше окупирана от двамата пилоти на Red Bull като Макс Верстапен изпревари с 0,002 секунди Дениъл Рикардо. Австралиецът обаче ще потегли едва 11-и, тъй като има наказание.

Двамата пилоти на Ferrari ще започнат състезанието с меките сликове на Pirelli, а всички останали в Топ 10 ще потеглят с най-меките гуми в началната част на Гран при на Бразилия.