www.motonews.bgwww.weekendclub.bgwww.bomarbg.eu

Мико Хирвонен близо 3 мин. пред Крум Дончев

19.06.2010 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: | 170338 прочитания
A+ | A-





11 български екипажа завършиха в първия ден на рали "Сърбия"

 

Финландската звезда от WRC Мико Хирвонен блести ярко в комшийското ни рали "Сърбия", което е и част от българския ралишампионат. Мико спечели всичките днешни 8 етапа, а в деветия отстъпи само на... лошото време, което стана причина за отлагането му. След първия ден Хирвонен е с 2:55,4 минути пред Крум Дончев. Третата позиция е за Душан Боркович - 22,7 секунди след Крум.
От стартиралите 13 бг екипажа днес завършиха 11 - Крум Дончев (2-ри - на 2:55.4 мин. след лидера), Петър Гьошев (4 - 3:43,0), Димитър Илиев (5 - 4:04,0), Ясен Попов (6 - 4:12,4), Тихомир Стратиев (9 - 10:49,2), Турал Метков (11 - 13:20,9), Емил Денев (12 - 14:07,7), Екатерина Стратиева (15 - 15:39,8), Йордан Божич (16 - 15:53,7), Светлан Радев (23 - 25:40,0) и Николай Кортелов (25 - 27:45,4). От стартиралите  42 екипажа до финала на първия ден стигнаха 27.
Стартовият лист за втория ден започва с 4 българи: Крум Дончев, Петър Гьошев, Димитър Илиев и Ясен Попов.

 

Valjevo - Beograd
18-20.Jun 2010.

43. SERBIA RALLY

FIA European Rally Cup (c.:10)
Rally Championship of Serbia (c.:1.5)

Класиране след IX етап:
SS9 - Lastra 3

No

St.no

1st driver
2nd driver

Nat

G
C

Stage
time

Penalties

Total
time

Diff leader

Diff
prev.car

1.

101

Hirvonen Mikko
Lehtinen Jarmo

FIN
FIN

A
8

01:13:16,6

00:00:00,0

01:13:16,6

00:00:00,0

00:00:00,0

2.

3

Donchev Krum
Yordanov Petar

BG
BG

N
4

01:16:12,0

00:00:00,0

01:16:12,0

00:02:55,4

00:02:55,4

3.

123

Borkovic Dušan
Borkovic Strahinja

SRB
SRB

N
4

01:16:34,7

00:00:00,0

01:16:34,7

00:03:18,1

00:00:22,7

4.

5

Gyosev Petar
Spasov Dimitar

BG
BG

N
4

01:16:59,6

00:00:00,0

01:16:59,6

00:03:43,0

00:00:24,9

5.

4

Iliev Dimitar
Yanakiev Yanaki

BG
BG

N
4

01:17:20,6

00:00:00,0

01:17:20,6

00:04:04,0

00:00:21,0

6.

2

Popov Jasen
Popov Daniel

BG
BG

N
4

01:17:29,0

00:00:00,0

01:17:29,0

00:04:12,4

00:00:08,4

7.

122

Petrovic Vladan
Kondic Srdjan

SRB
SRB

N
4

01:18:58,3

00:00:00,0

01:18:58,3

00:05:41,7

00:01:29,3

8.

1

Tempestini Marco
Pulpea Dorim

RO
RO

N
4

01:19:03,8

00:00:00,0

01:19:03,8

00:05:47,2

00:00:05,5

9.

8

Stratiev Tihomir
Borisov Dobrin

BG
BG

A
6

01:24:05,8

00:00:00,0

01:24:05,8

00:10:49,2

00:05:02,0

10.

9

Rabrenovic Vladica
Radivojevic Radmil

S
SRB

N
3

01:25:07,1

00:00:00,0

01:25:07,1

00:11:50,5

00:01:01,3

11.

10

Metkov Tural
Hristov Vasko

BG
BG

N
3

01:26:37,5

00:00:00,0

01:26:37,5

00:13:20,9

00:01:30,4

12.

7

Denev Emil
Nenov Bogomil

BG
BG

N
3

01:27:24,3

00:00:00,0

01:27:24,3

00:14:07,7

00:00:46,8

13.

132

Šarac Miodrag
Babic Branislav

SRB
SRB

N/A
2

01:27:46,8

00:00:00,0

01:27:46,8

00:14:30,2

00:00:22,5

14.

131

Cvjeticanin Mile
Tomic Vukašin

SRB
SRB

N/A
2

01:28:21,4

00:00:00,0

01:28:21,4

00:15:04,8

00:00:34,6

15.

11

Stratieva Ekatarina
Milanova Blagovesta

BG
BG

A
6

01:28:56,4

00:00:00,0

01:28:56,4

00:15:39,8

00:00:35,0

16.

12

Bozhich Yordan
Getov Galin

BG
BG

N
3

01:29:10,3

00:00:00,0

01:29:10,3

00:15:53,7

00:00:13,9

17.

133

Cvijovic Aleksandar
Novakovic Milan

SRB
SRB

N/A
2

01:31:55,7

00:00:00,0

01:31:55,7

00:18:39,1

00:02:45,4

18.

130

Pavic Zoran
Jakovljevic Dejan

SRB
SRB

N
4

01:32:48,4

00:00:00,0

01:32:48,4

00:19:31,8

00:00:52,7

19.

129

Gianluka Rocco
Milenkovic Mihajlo

SRB
SRB

N
4

01:33:41,8

00:00:00,0

01:33:41,8

00:20:25,2

00:00:53,4

20.

135

Mandic Ivan
Stojic Nemanja

SRB
SRB

N
1

01:34:29,5

00:00:00,0

01:34:29,5

00:21:12,9

00:00:47,7

21.

137

Ratkovic Nikola
Nikolic Tihomir

SRB
SRB

N
1

01:36:20,0

00:00:00,0

01:36:20,0

00:23:03,4

00:01:50,5

22.

139

Jovanovic Bratislav
Stojic Dejan

SRB
SRB

N
1

01:38:24,1

00:00:00,0

01:38:24,1

00:25:07,5

00:02:04,1

23.

16

Radev Svetlan
Gospodinova Vanja

BG
BG

N
2

01:38:46,6

00:00:10,0

01:38:56,6

00:25:40,0

00:00:32,5

24.

138

Aškovic Branko
Baratovic Ivan

SRB
SRB

N
1

01:39:21,3

00:00:00,0

01:39:21,3

00:26:04,7

00:00:24,7

25.

15

Kortelov Nikolai
Tchonev Nasko

BG
BG

N
2

01:41:02,0

00:00:00,0

01:41:02,0

00:27:45,4

00:01:40,7

26.

146

Mirkovic Nenad
Smiljkovic Stefan

SRB
SRB

N
1

01:45:09,0

00:00:00,0

01:45:09,0

00:31:52,4

00:04:07,0

27.

141

Culic Goran
Stojanac Miodrag

SRB
SRB

A
5

01:47:22,8

00:00:00,0

01:47:22,8

00:34:06,2

00:02:13,8

 

43. Serbija Rally - стартов лист за II ден (20 юни 2010 г.):

 1. ASC Donchev sport, DONCHEV Krum/YORDANOV Petar - Peugeot 207 S 2000/No3
 2. ASC Prestige, GYOSEV Petar/SPASOV Dimitar - Mitsubishi Lancer Evo IX/No5
 3. Vivacom rally team, ILIEV Dmitar/YANAKIEV Yanaki - Škoda Fabia S 2000/No4
 4. M-TEL Rally Team, POPOV Jasen/POPOV Daniel - Mitsubishi Lancer Evo IX/No2
 5. Tempestini Marco, TEMPESTINI Marco/PULPEA Dorin - Peugeot 207 S 2000/No1
 6. Marina motor Sport, STRATIEV Tihomir/BORISOV Dobrin - Citroen C2R2 MAX/No8
 7. AMSK WRR, RABRENOVIĆ Vladica/RADIVOJEVIĆ Radmil - Renault Clio Sport 2.0/No9
 8. TM-Motorsport, METKOV Tural/Hristov Vasko - Peugeot 206 RC/No10
 9. Etar racing, DENEV Emil/NENOV Bogomil - Renault Clio Sport 2.0/No7
10. Astra racing, STRATIEVA Ekaterina/MILANOVA Blagovesta - Citroen C2/No11
11. Jordan racing team, BOZHICH Yordan/Getov Galin - Renault Clio Sport 2.0/No12
12. TM-Motorsport, RADEV Svetlan/GOSPODINOVA Vanja - Citroen Saxo/No16
13. ASK Motosport, KORTELOV Nikolai/TCHONEV Nasko - Opel Corsa 1.6i/No15
14. Interspeed Nova Generacija, GEORGIEVA Tsvetomira/GEORGIEV Victor - Renault Clio Sport 2.0/No17
15. ASK BAK Pančevo, BORKOVIĆ Dušan/Borkovic Srdjan - Mitsubishi Lancer Evo IX No123
16. BP Ford Abu Dhabi Word rally team, HIRVONEN Mikko/LEHTINEN Jarmo - Ford Focus RS WRC/No101
17. AP Racing team, PETROVIĆ Vladan/KONDIĆ Srđan - Subaru Impreza WRX Sti/No122
18. ASK BAK Pančevo, ŠARAC Miodrag/BABIĆ Branislav - VW Polo 1.4 16V/No132
19. ASK G.A.G.A. Serbian racing team, CVJETIČANIN Mile/TOMIĆ Vukašin - Zastava Yugo 1.3/No131
20. ASK Užice rally team, CVIJOVIĆ Aleksandar/NOVAKOVIĆ Milan - Suzuki Swift 1,3/No133
21. ASK G.A.G.A. Serbian racing team, PAVIĆ Zoran/JAKOVLJEVIĆ Dejan - Subaru Impreza WRX Sti/No130
22. ASK RID Sport, GAINLUCA Rocco/MILENKOVIC Mihajlo - Ford Sierra Cosworth/No129
23. AK XM Racing Team, MANDIĆ Ivan/STOJIĆ Nemanja - Zastava Yugo 55/No135
24. ASK Sport plus, RATKOVIĆ Nikola/NIKOLIĆ Tihomir - Zastava Yugo 55/No137
25. AK XM Racing Team, JOVANOVIĆ Bratislav/STOJIC Dejan - Zastava Yugo 55/No139
26. ASK Leonhart, AŠKOVIĆ Branko/BARATOVIĆ Ivan - Zastava Yugo 55/No138
27. ASK Užice rally team, MIRKOVIĆ Nenad/SMILJKOVIĆ Stefan - Zastava Yugo 55/No146
28. ASK Sport plus, ČULIĆ Goran/STOJANAC Miodrag - Peugeor 205 GTI/No141
* Само първите 14 в стартовия лист (с номера под 100) участват в класацията за European Rally Cup и официалната битка за титлата в надпреварата. За това състезание рали "Сърбия 2010" има коефициент 10.







Научете всичко! Бъдете първи!

Кликнете на бутона "Харесва ми"!

Затвори

facebook twitter rss linkedin Авто новини мобилна версия

БЮЛЕТИН НОВИНИ

Email: *


МАРКИ