Ангелов и Гаджев спечелиха рали "Твърдица"

22.07.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: Georgi Ivanov | 1212 прочитания

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Мегапорт, Skoda Fabia R5) спечелиха 15-ото издание на рали „Твърдица”, трети кръг от националния рали шампионат за 2019 година. За Ангелов, който е шампион на България за миналата година, това е втора победа в това състезание.

Екипажът на Мегапорт е начело в класирането за националната титла с две победи („Сливен” и „Твърдица”) и едно второ място на рали „България”.

Места на подиума си осигуриха и най-бързите екипажи сред автомобилите с един двигателен мост – Петър Гьошев и Димитър Спасов (Престиж, Peugeot 208 R2) и Даниел Попов/Ангел Башкехайов (АРТ Рейсинг, Peugeot 208 R2), които завършиха на 22 секунди един от друг на финала.

Подиумът доби окончателния си вид една отсечка преди финала на ралито, когато в прехода към последния етап заради повреда отпаднаха Тихомир Стратиев и Еди Сивов (Марина Моторспорт, Ford Fiesta Proto), като двамата до този момент се движеха на втора позиция.

Националният рали шампионат продължава на 14-15 септември с рали „Стари столици” в Шумен.

Тагове: рали твърдицамирослав ангеловгеорги гаджевнационален рали шампионатралишкода фабия р5skoda fabia r5