Звезда на Ford пропуска рали "Финландия"

17.07.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: Georgi Ivanov | 2366 прочитания

Уелският пилот на M-Sport Ford в световния рали шампионат Елфин Еванс няма да стартира в следващия кръг – рали „Финландия”.

Еванс е получил контузия в гърба през уикенда, когато участва в рали „Естония” – състезанието, което заводските отбори в WRC използват за тренировка за финландските етапи. Уелсецът завърши 4-и в Естония, но лекарите са го посъветвали да не кара във Финландия, тъй като там отсечките са изпълнени с поредица скокове и тежки приземявания.

В Естония Елфин направи тежко приземяване още във втората отсечка, когато лявата част на колата му изпадна от пътя, това му струва много време и той потъна в класирането, а по-късно пилотът призна, че ударът е бил много болезнен.

M-Sport ще участва с три коли във Финландия, като Гас Грийнсмит ще заеме мястото на Еванс, а другите две Ford Fiesta WRC са за Теему Сунинен и Хейдън Падън, който сключи договор с тима само за това състезание.

С рали „Финландия” (2-4 август) се слага край на лятната пауза в световния рали шампионат.