Верстапен: Льоклер показа, че още му е криво заради Австрия

15.07.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 2875 прочитания

Макс Верстапен заяви след финала на Гран при на Великобритания, че е впечатлен от карането на Шарл Льоклер, както и че пилотът на Ferrari е демонстрирал, че още не е преживял загубата в Австрия.

В Австрия Верстапен догони Льоклер 3 обиколки преди финала и го атакува на няколко пъти, като успя да го изпревари със спорна маневра, която извади Шарл извън трасето, но стюардите определиха ситуацията като състезателен инцидент.

На „Силвърстоун” вчера Льоклер демонстрира много повече твърдост и агресия в поредицата битки, които проведе на пистата с Макс, но състезанието на холандеца беше провалено от другия пилот на Ferrari Себастиан Фетел, който в 37 обиколка го удари отзад и двамата излетяха от трасето, като загубиха шансове за качване на подиума.

Mercedes записа седмата си двойна победа за сезона на „Силвърстоун”, а Льоклер завърши трети – втори пореден подиум за него в последните два старта.

„Мисля, че на Шарл все още му е криво заради това, което стана в Австрия, така че той определено се бори много твърдо – обясни Верстапен. – Разбира се, аз не исках да поемам твърде много рискове в тези двубои, но знаех, че ние сме малко по-бързи от Ferrari, така че просто трябваше да избера момента си за атака.

„Определено бяхме по-бързи от Ferrari в това състезание, но аз така и не успях да постигна чисти обиколки. Люис Хамилтън беше много бърз, но мисля ,че можех да се боря за второ или трето място тук.”

След финала Макс призна, че Фетел му се извинил за инцидента между двамата, който стана на спирането за завоя „Вейл”.

Тагове: формула 1шарл льоклермакс верстапенгран при на великобританиясилвърстоунгран при на австрияred bullferrari