Хамилтън с рекордна шеста победа у дома

14.07.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 3404 прочитания

Световният шампион Люис Хамилтън спечели за шести рекорден път домашната си Гран при на Великобритания на „Силвърстоун”, а състезанието има шансове да е №1 за сезона с обща посещаемост за уикенда 351 000 зрители.

Надпреварата беше изпълнена с много битки и инциденти на трасето, като в най-важния Себастиан Фетел удари отзад Макс Верстапен и го лиши от шанс за третото място.

Хамилтън успя да прескочи стартиралия от първа позиция негов съотборник Валтери Ботас, след като направи по-дълга първа серия обиколки и спря зад колата на сигурността, като това беше единственият му бокс. Финландецът спира два пъти, но запази второто място, а трети остана Шарл Льоклер, който се възползва от инцидента на Фетел и Макс, като преди това той води оспорвана битка с Верстапен, както на пистата, така и в боксовете, където двамата се озоваха гума до гума.

Пиер Гасли с другата кола на Red Bull завърши четвърти – най-доброто му класиране този сезон, а Макс стигна финала пети.

Фетел остана едва 16-и, след като спира в бокса за нов нос и получи наказание от 10 секунди за удара с Верстапен.

Холандецът, който спечели последния старт в Австрия имаше натоварен следобед – първо поредица битки с Льоклер, от които излезе напред, частично и заради отново спорната стратегия за Шарл, а след това той догони изпревари Гасли и подгони Фетел. В 37-ата обиколка Макс изпревари Фетел на завоя „Стоу”, но при спирането за „Вейл” германецът го удари отзад и двамата се озоваха в зоната за сигурност.

Драмите в челото помогнаха на Карлос Сайнц с McLaren да се пребори за 6-ото място, следван от Дениъл Рикардо с Renault, като двамата също проведоха няколко много интересни двубои.

Кими Райконен със стратегия с едно спиране завърши 8-и за Alfa Romeo, а Топ 10 допълниха Даниил Квят и Нико Хюлкенберг.

Класирането в Гран при на Великобритания може да видите тук.

Тагове: формула 1гран при на великобританиялюис хамилтънмерцедесвалтери ботасmercedesшарл льоклерферариferrari