Хамилтън без конкуренция във Франция

23.06.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1622 прочитания

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с Mercedes спечели Гран при на Франция, осми кръг от сезона, като беше начело от старта до финала, следван от съотборника си Валтери Ботас. Лидерът в шампионата потегли най-добре, след което контролира хода на състезанието, включително и при единствените спирания в бокса за повечето пилоти.

Единствената опасна ситуация за Mercedes се появи в самия край, когато Шарл Льоклер с Ferrari догони Ботас и се опита да го атакува, но в последния завой финландецът защити позицията. Дотогава в последните обиколки Льоклер догонваше много бързо Ботас, който така и не успя да загрее добре гумите си след виртуалната кола на сигурност малко по-рано и така загуби темпо.

Четвърти остана Макс Верстапен с Red Bull, който в състезателно темпо не успя да догони Льоклер. С другата кола на Скудерията Себастиан Фетел се добра до петото място, като в първите 7 обиколки изпревари двамата пилоти на McLaren, които стартираха пред него. Малко преди края Себ спря за нови меки гуми и записа най-бързата обиколка в състезанието, която му донесе 1 допълнителна точка и рекорда на трасето.

Зад него Карлос Сайнц завърши шести, следван от Дениъл Рикардо, Кими Райконен и Ландо Норис, който загуби 7-ото място в самия край заради проблеми с колата.

Резултатите от Гран при на Франция може да видите тук.

Тагове: формула 1гран при на франциямерцедесmercedesлюис хамилтънсвободни тренировкивалтери ботаспол рикар състезание победа