Mercedes начело в първата тренировка

21.06.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1390 прочитания

Пилотите на Mercedes Люис Хамилтън и Валтери Ботас оглавиха класирането в първата свободна тренировка за Гран при на Франция на пистата „Пол Рикар”. Световният шампион най-бързата обиколка с меките гуми – 1.32,738 минути, а съотборникът му завърши на 0,069 секунди от него.

Най-близо до тях се оказа Шарл Льоклер с Ferrari, който остана на 0,373 секунди, следван от Макс Верстапен с Red Bull, на 0,880 сек.

От Себастиан Фетел с другата кола на Ferrari, всички останали са на над 1 секунда на обиколка. Фетел пробва част от новите компоненти на Скудерията за Франция – основно новото предно крило, но така и не успя да постигне желаната скорост, а той и Льоклер много бързо започнаха да се оплакват от износването на меките сликове.

80% от асфалтът на „Пол Рикар” е сменен за тази година, а френското трасе е пистата, за която отборите имат най-малко информация, тъй като Формула 1 се върна край Марсилия за първи път миналата година след много дълга пауза.

Техничните участъци на „Пол Рикар”, както и все още прашният асфалт доведоха до редица излитания и завъртания на трасето, но без нито един сериозен инцидент

Времената от първата свободна тренировка може да видите тук.

Тагове: формула 1гран при на франциямерцедесmercedesлюис хамилтънсвободни тренировкивалтери ботаспол рикар