Ожие отпадна в Сардиния

14.06.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Рали | Автор: Georgi Ivanov | 1402 прочитания

Световният шампион Себастиен Ожие (Citroen) отпадна от рали „Сардиния”, 8-и кръг от шампионата на планетата, след като разби управлението на своя С3 WRC при удар в голям камък в ляв завой в етапа „Монте Баранте”. Французинът, който спечели шест поредни титли в последните 6 години и който стартира в Сардиния като лидер в класирането, се опита да ремонтира колата си на пътя, но не успя.

Ожие поведе след вчерашния суперспециален етап, с който започна ралито, но днес преди отпадането си потъна до 9-ото място, тъй като стартираше първи по етапите и трябваше да чисти пътя за съперниците си.

Очаква се, че Ожие ще се върне утре по системата Рали 2, за да се бори за точки в Топ 10, тъй като „Сардиния” е много тежко състезание и винаги има сериозно количество отпаднали. Освен това, Ожие ще се бори и за бонус точки в пауър стейджа, с който ралито ще завърши в неделя по обед.

Проблемите за Ожие в Сардиния започнаха още на шейкдауна вчера, където той удари порта на къща и разби окачването на колата си.

Днес сутринта начело излязоха двамата пилоти Ford M-Sport Теему Сунинен и Елфин Еванс, но във втория днес Яри-Мати Латвала с Toyota излезе втори. След това Сунинен се завъртя и загуби 15,1 секунди спрямо победителя в отсечката – Ойт Танак с другата кола на Toyota, като Латвала и Танак оглавиха класирането преди обедния сервиз с разлика от 4,8 секунди помежду им.