В Red Bull са уверени, че Верстапен ще остане

07.05.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1613 прочитания

Още по темата

Тим шефът на Red Bull във Формула 1 Кристиан Хорнър обяви, че е „напълно уверен”, че Макс Верстапен ще остане в тима и след края на сезон 2019, въпреки последните спекулации, че в Mercedes имат сериозен интерес към младия холандец.

През април Тото Волф отхвърли слуховете, че редовно се е обаждал на Верстапен, за да привлече в Mercedes. Договорът на Макс с Red Bull е до края на 2020 и самият той също отрече, че иска да напусне бившите шампиони.

„Макс има договор и ситуацията в това отношение е много ясна, напълно съм уверен, че той ще остане при нас и догодина”, коментира Хорнър.

На няколко пъти се появиха предположения, че договорът на Макс има клауза за представяне, която му позволява да напусне Red Bull, ако тимът не може да се бори за титлата с новия си доставчик на мотори Honda.

Макс завърши трети в първото състезание за годината в Австралия и донесе първия подиум на Honda след завръщането на японската компания в спорта. След това Верстапен така и не успя да влезе отново в Топ 3, но е пред Шарл Льоклер в класирането и само на 1 точка зад Себастиан Фетел, двамата пилоти на Ferrari.

„Минали са 4 състезания, Макс е на 36 точки от водача в класирането Ботас – обясни Хорнър. – Има още много път до края на шампионата и трябва да се борим състезание за състезание. Макс записа три поредни четвърти места, което е малко скучно и мисля, че той отново иска да се бори за място на подиума.”