Льоклер получава за Китай мотора от Бахрейн

07.04.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1610 прочитания

Шарл Льоклер ще използва в Гран при на Китай следващата седмица същият двигател, който го лиши от победата в Бахрейн, обяви Ferrari. Анализът на мотора на Шарл, който беше начело, но завърши трети е показал, че загубата на мощност се дължи на проблем в електронния блок, който управлява системата за впръскване на гориво. От Скудерията подчертаха, че никога досега не са имали такъв проблем.

В Бахрейн Льоклер спечели квалификацията, но изпусна на старта съотборника си Себастиан Фетел и Валтери Ботас с Mercedes, след което обаче ги догони, изпревари ги последователно и беше начело на колоната до повредата, появила се 11 обиколки преди финала.

Льоклер губеше много заради проблема, но в последните обиколки състезанието мина зад кола на сигурността, появила се заради двойното отпадане на Renault и това спаси третото място на 21-годишния пилот от Монте Карло.

В Шанхай другата неделя Формула 1 ще отбележи старт №1000 в историята си, а от началото на сезона Mercedes записа две двойни победи – по една за Ботас и Люис Хамилтън, а Ferrari има един подиум – този на Льоклер от Бахрейн.