Шумахер-младши с второ време в първия ден в Бахрейн

03.04.2019 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1726 прочитания

Мик Шумахер, син на 7-кратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер, завърши втори в първия ден от тестовете в Бахрейн, където той дебютира с новата кола на Ferrari SF90. Пред Мик завърши титулярният пилот на Red Bull Макс Верстапен, с аванс от 0,597 секунди.

Мик постигна най-добрата си обиколка с най-меките сликове – С5, записа общо 56 обиколки на пистата, на която Гран при на Бахрейн продължава 57 обиколки, но програмата му пострада от проливния дъжд, който удари трасето през деня.

„От първия момент се почувствах като у дома си в бокса на Ferrari, тестът много ми хареса – заяви снощи Мик. – Тук познавам много хора от времето, когато бях съвсем малък.”

20-годишният Мик дебютира този уикенд във Формула 2, като завърши 8-и и 6-и в първите си два старта за сезона.

Участието на Мик в тестовете за млади пилоти и развитието на гумите на Pirelli в Бахрейн отбеляза първият случай от 2012 година насам, в който пилот с фамилията Шумахер стартира в официална проява на Формула 1.

5 минути преди края на сесията вчера Мик беше начело в класирането, но след това дойде последната бърза обиколка на Верстапен и той отстъпи на втора позиция.

„SF90 е невероятен автомобил – коментира Шумахер-младши. – Колата разполага с много мощност, но може да се кара по-плавно и точно това най-много ми хареса. Впечатлен съм от работата на спирачките на болидите във Формула 1. Имам чувството, че можеш да спираш все по-късно и по-късно и пак ще успееш да завиеш.”

Михаел Шумахер спечели пет от титлите си с Ferrari и все още държи рекорда за най-много победи във Формула 1 – 91. През миналата година Мик постигна първия си голям международен успех като спечели европейската титла във Формула 3.

Днес Мик продължава участието си на тестовете в Бахрейн, като ще кара колата на Alfa Romeo C38.