Формула Е: Да Коща спечели първия старт от петия сезон

15.12.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Писта | Автор: Georgi Ivanov | 4005 прочитания

Антонио Феликс да Коща спечели първата победа във Формула Е на старта на сезон номер 5, в който дебютираха новите електрически болиди от второто поколение. Това е и първа победа за BMW в световния електрически шампионат, като баварците влязоха с тима на Майкъл Андрети. Саудитска Арабия прие първия старт за сезона в Ад Дирия, старата столица на страната.

Да Коща стартира първи, след като спечели квалификацията по-рано днес, която се оказа доста напрегната с оглед на това, че трасето беше много мокро след неочаквания дъжд, ударил трасето.

В хода на състезанието обаче Да Коща беше догонен от шампиона за сезон №4 Жан-Ерик Верн, който го изпревари, но след това получи наказание за нарушение на техническите правила. Това наложи французинът да мине през бокса, той се върна пети, след което отново атакува и на финала завърши втори. Той и още няколко пилоти бяха наказани в хода на състезанието, но дирекцията на надпреварата не успя да осигури навреме информация защо сбяха раздадени толкова санкции.

Топ 3 допълни Жером д’Амброзио, който дебютира за новия си тим Mahindra в Саудитска Арабия.

Сезон пет стартира с двама известни дебютанти – звездите от Формула 1 Фелипе Маса и Щофел Вандоорн завършиха 14-и и 17-и.