Райконен: Нямаше как да спечелим

29.10.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1823 прочитания

Последният световен шампион на Ferrari Кими Райконен завърши на трето място в Гран при на Мексико и записа втори пореден подиум след победата му в Остин преди седмица. Неговият съотборник Себастиан Фетел се класира втори в Мексико, което заедно с 4-ото място на Люис Хамилтън осигури петата световна титла на британеца два кръга преди края на сезона.

Райконен и Фетел имаха по-малко проблеми с гумите в сравнение с пилотите на Mercedes, но не успяха да се доближат до темпото на победителя Макс Верстапен с Red Bull.

„Като цяло съм доволен от представянето ни, но не постигнахме идеалния резултат – обясни финландецът. – С оглед на стартовите ни позиции – Фетел беше 4-и, а аз тръгнах от трета редица, това беше максимумът. Нямаше как да спечелим.

„С първия комплект гуми беше сложно да се борим, а със втория – супермеките сликове положението се подобри.

„Надявам се, че в последните две състезания ще успеем да се преборим за купата на конструкторите.

„Поздравления за Люис, той се справи най-добре от всички нас тази година и напълно заслужено спечели титлата.”

Две състезания преди края Mercedes води с 585 точки, а Ferrari заема второто място с 530 точки.