Хамилтън с пета световна титла във Формула 1

29.10.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1607 прочитания

Люис Хамилтън спечели петата си световна титла в Гран при на Мексико, след като завърши на 4-а позиция в състезанието и стана недостижим за преследвача си Себастиан Фетел. Британецът записа второ поредно състезание, в което неговият Mercedes отстъпваше на колите на съперниците му, но също като миналата година титлата му беше потвърдена в Мексико.

Макс Верстапен взе втора поредна победа в Мексико Сити, а заедно с него на подиума се качиха двамата пилоти на Ferrari Себастиан Фетел и Кими Райконен. Хамилтън имаше нужда от място в Топ 7 при победа на Фетел и 9-о място при 2-а позиция на Себ на финала, за да стане шампион и 4-ото му място беше напълно достатъчно.

Големият губещ в това състезание се оказа Дениъл Рикардо, който тръгна от полпозишън, но се забави на старта и беше изпреварен както от Верстапен, така и от Хамилтън, но след това водеше битка да се качи да подиума до повредата в колата му, която го извади от надпреварата. Така австралиецът записа второ поредно отпадане в два старта и общо 8-о за годината.

Както и в Гран при на САЩ Хамилтън имаше проблеми с работата на гумите и темпото му беше по-слабо от това на пилотите пред него, като британецът на няколко пъти проведе оживени дискусии с инженера си по радиото как е станало така, че той пак е получил грешните гуми и не може да поддържа темпото на пилотите пред него.

С петата си световна титла Люис се изравни с легендата Хуан Мануел Фанджо, а пред него остана само Михаел Шумахер, който има седем титли във Формула 1.