Мартин Чой с поредна заявка за титлата в БГ Супербайк

20.10.2018 | Авто новини: На 2 гуми » Мото спорт | Автор: Jordan Lukanov | 2313 прочитания

Най-популярният пред този век роден мотоциклетист Мартин Чой днес отново даде сериозна заявка за българската корона в кралския клас. Това се случи на пистата в Долна Митрополия, където се провеждат квалификациите за заключителния кръг на републиканския шампионат по мотоциклетизъм.

Битката за място в стартовата решетка премина без изненади. Мартин успя да реализира най-бърза обиколка за 1:31,956 минути и зае лидерската позиция. След него се нареди основният му опонент Ангел Караньотов с 1:32,446 минути, а трети стана Петър Важаров с 1:37,341 минути.

След това стечение на обстоятелствата, утрешната надпревара се очертава да бъде много интересна и оспорвана. За момента Мартин е на второ място в общото класиране на републиканския шампионат и изостава с 4 точки зад Караньотов. Ако обаче Мартин спечели състезанието утре, той ще оглави класацията и отново ще вземе „короната“.

Интересен факт, който малко от феновете знаят е, че Мартин е с поредния си нов мотоциклет. Ако трябва да сме по-точни, това е третият му мотор и то само за този сезон.

Очевидно смелият състезател непрекъснато тества не само собствените си възможности, но и тези на машината, която управлява. От началото на годината Чой премина през поредица от тежки физически изпитания и няколко неприятни травми, причинени от падания, но дори спуканите ребра и изваденото рамо не успяха да го извадят от строя.

Кой ще стане №1 в клас Супербайк на републиканския шампионат ще разберем още утре. По програма надпреварата започва в 14:40 ч. и ще се състои от 12 вълнуващи обиколки.

Мартин Чой с поредна заявка за титлата в БГ СупербайкМартин Чой с поредна заявка за титлата в БГ Супербайк

Тагове: Мартин Чой заявка титла БГ Супербайк