Вилньов: Ранният стоп на Фетел беше грешка

18.09.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1561 прочитания

Себастиан Фетел и Ferrari загубиха състезанието в Сингапур, въпреки че се очакваше, че точно Скудерията ще е големият фаворит на „Марина бей” и сега германецът изостава на 40 точки от световния шампион и лидер в надпреварата Люис Хамилтън.

Бившият световен шампион във Формула 1 Жак Вилньов даде интересна гледна точка към поражението.

„Тежка загуба, но във Ferrari трябва да продължат да вярват, че могат да спечелят – обясни канадецът пред Sky Italia. – Ранното спиране в бокса на Фетел беше най-голямата грешка на Ferrari в това състезание. Така Фетел загуби 3 секунди зад Перес, а Верстапен беше много бърз в последната си обиколка преди бокса и се върна пред Себ на пистата.

„Ferrari сбърка и с избора на гуми, според мен, от арогантност, Себ разполагаше само с един комплект меки сликове за целия уикенд и нямаше как да разчита на тях за състезанието.

„Във Ferrari заложиха всичко на квалификацията, това е твърде голям риск, когато се бориш за световната титла.”

Преди лятната пауза Хамилтън се възползва по отличен начин от грешките на Фетел и Ferrari, като британецът демонстрира и отлична форма и спечели 4 победи в последните 5 състезания.

„Люис много добре разбира кога трябва да е агресивен и кога да кара стратегически – допълни Вилньов. – Той постига повече отколкото са възможностите на колата му. Има голяма разлика между него и Валтери Ботас, финландецът не притежава таланта на Хамилтън.”