"24 часа на Льо Ман": Дисквалификация за победителите в LMP2

19.06.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Писта | Автор: Georgi Ivanov | 3886 прочитания

Руският тим G-Drive с №26, който спечели „24 часа на Льо Ман” в клас LMP2 е бил дисквалифициран, обяви организаторът на състезанието АСО. Причината за наказанието е използването на система за по-бързо зареждане с гориво в бокса, като тази апаратура е различна от хомологираната за прототипите Oreca, какъвто използват и руснаците.

От G-Drive пък отговориха, че ще обжалват решението и ще се борят до последно, за да защитят класирането си. По същата причина е дисквалифициран и екипът на TDS Racing, който се класира на 4-о място в LMP2.

Победата на G-Drive в състав Жан-Ерик Верн, Роман Русинов и Андреа Пицитоли сложи край на дългата серия подиуми на собственика на тима Русинов, който от години се опитва да спечели в Льо Ман.

След дисквалификацията на G-Drive, победата в LMP2 отиде при Signatech Alpine с №36, каран от Никола Лапиер, Андре Неграо и Пиер Тирие, които заемат и петото място в общото класиране на състезанието.