В Бахрейн ще има повече изпреварвания

02.04.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 2719 прочитания

Звездата на тима от Формула 1 Force India Серхио Перес е убеден, че вторият кръг от световния шампионат този уикенд – Гран при на Бахрейн, ще предложи на феновете много повече изпреварвания в сравнение с първото състезание в Мелбърн.

„Състезанията в Бахрейн винаги са интересни – обясни мексиканецът. – Пистата е насред пустинята, а ние се състезаваме на осветление. Тук за първи път във Формула 1 се качих на подиума и сега се надявам на повторение на силното състезание от 2014 година.

„Конфигурацията на трасето е такова, че позволява битка гума до гума. Дори и да загубиш позиция в първия завой, след това имаш възможност да контраатакуваш – във втория, третия и дори в четвъртия завой.

„В Мелбърн изпреварванията бяха трудни, но в Бахрейн пистата е по-класическа и атаките ще са по-лесни. Нашите цели са да участваме в битката за точките. Началото на сезона показа, че силите на отборите в средата на класирането са много изравнение и ще е трудно да повторим доброто си класиране от последните два сезона.”