Хамилтън завърши последния ден на първо място

01.03.2018 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 2654 прочитания

Световният шампион Люис Хамилтън с Mercedes оглави класирането в последния четвърти ден от първата предсезонна сесия във Формула 1 на пистата „Каталуня”.

Британецът кара в следобедната сесия и свали от върха Щофел Вандоорн с McLaren с бърза обиколка със средно твърдите гуми. Преди него белгиецът излезе първи с хипер меките гуми на Pirelli, малко след като трасето изсъхна след сутрешния дъжд.

Разликата между най-добрите обиколки на двамата е половин секунда, а трети остана Себастиан Фетел с Ferrari, който днес кара основно с меките сликове. Четвърти завърши Кевин Магнусен с Haas, който пък записа серия обиколки със супер меките гуми.

Вандоорн навъртя общо 110 обиколки и отстъпи мястото си на Фернандо Алонсо за последните часове от тестовия ден, като испанецът записа 51 тура и пето време в класирането.

Днес караха общо 15 от 20-те пилоти във Формула 1, като освен McLaren, другите отбори които пуснаха и двамата си пилоти на пистата бяха Mercedes, Renault, Williams и Sauber.

Днес най-после времето се оправи – температурата на въздуха се покачи до 13-15 градуса, а за следобедната сесия пистата изсъхна сравнително бързо.

Втората и последна тестова сесия преди началото на сезона ще е отново в Барселона и започва във вторник.

Вчера заради лошото време и снега сутринта само Фернандо Алонсо записа обиколка за време, но тя беше доста по-бавна от днешните.