Фетел: До последната обиколка имах надежда

30.10.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1768 прочитания

Звездата на Ferrari Себастиан Фетел загуби битката за световната титла във Формула 1, въпреки че беше начело в класирането до лятната пауза, след която обаче Люис Хамилтън и Mercedes се оказаха недостижими за германеца.

„Още преди състезанието в Мексико бях наясно, че ще е много трудно да спрем Люис по пътя към титлата – призна в Мексико Фетел. – Но до последната обиколка на състезанието се надявах на нещо, което да ни помогне. И едва след финала вече можех да си призная, че всичко е приключило.

„Не мога да кажа къде точно изпуснахме титлата. Сезонът се състои от 20 състезания, минали са 18 от тях и се оказа, че сме събрали недостатъчно точки. Не обичам да мисля къде точно сме загубили или кои стартове са били решаващи. Но в две състезания не завърших, а Люис ги спечели, това има значение.

„Надявам се на добро представяне до края на сезона, продължаваме да се борим за победи.

„Не знам дали днес (б.р вчера) е най-тежкият ми ден във Формула 1, но определено не е сред най-добрите ми дни в световния шампионат.”

Фетел отпадна на старта в Сингапур след удар с Верстапен и Райконен, а в Малайзия и Япония не завърши заради повреди.

„Целта ми е да стана световен шампион с Ferrari – допълни Фетел. – Съжалявам, че не се получи тази година. Не знам какво ще се случи догодина, но планираме подобрения в много области на представянето ни. Ако успеем, то определено ще се борим за титлата.

„С Хамилтън се борехме цял сезон, а Mercedes от началото на годината разполагат с по-добър автомобил. Но това не омаловажава успехите на Люис. Той се оказа по-силен и мога само да го поздравя.”