Верстапен взе победата в Малайзия

01.10.2017 | Авто новини: Авто Спорт » Формула 1 | Автор: Georgi Ivanov | 1540 прочитания

Ден, след като навърши 20 години Макс Верстапен спечели втората си победа във Формула 1 – в Гран при на Малайзия, където холандецът догони и изпревари на влизането в първия завой на четвъртата обиколка стартиралия от полпозишън Люис Хамилтън.

Оттам до края на 56-те обиколки на състезанието Макс беше недостижим, а заедно с него на подиума се качиха Хамилтън и другият пилот на Red Bull Дениъл Рикардо.

След това състезание Хамилтън увеличи само с 6 точки аванса си пред Себастиан Фетел, като германецът стартира 19-и и завърши 4-и. Звездата на Ferrari спечели 4 позиции още до влизането в първия завой, после още 4 в първата обиколка и продължи да си пробива път напред, като малко преди финала догони Рикардо и дори се опита да го атакува, но веднага беше предупреден от бокса, че има проблем с температурата на новата версия на системата за задвижване и трябва да върне газта.

Преди това Рикардо пък успешно атакува Валтери Ботас с другата кола на Mercedes, а по-късно финландецът не успя да задържи и прогреса на Фетел към челото на колоната.

Преди старта на състезанието пък отпадна другият пилот на Скудерията Кими Райконен, който получи повреда и беше прибран от механиците от стартовата решетка.

Веднага след финала Фетел се удари с канадеца Ланс Строл, като това унищожи задното ляво окачване на колата на Себ, който се качи при Паскал Верлайн, за да стигне до бокса.